Osmanlı İmparatorluğu’nda Fransız Etkisi ve Türkiye Cumhuriyeti

Fransa’da “Türkiye Mevsimi” kapsamında, Galatasaray Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAM) önderliğinde; Provence Üniversitesi ve Ecole Normale Supérieure (ENS) ev sahipliğinde “Osmanlı İmparatorluğu’nda Fransız Etkisi ve Türkiye Cumhuriyeti” konulu bir konferans düzenleniyor.
 GSÜ-HA (İstanbul) Konferans, Türkiye ve Fransa’dan farklı üniversite ve araştırma kuruluşlarından tarihçiler, siyaset bilimciler, sosyologlar ve dilbilimciler gibi farklı disiplinlerden gelen akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Aix en Provence ve Paris’de düzenlenecek konferansta Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki felsefe, tarih, dilbilim ve hukuk alanlarındaki Fransız etkileri ile modern Türkiye’nin Avrupa Birliği yolunda önündeki engeller ve fırsatlar tartışılacak.
Yer: Provence Üniversitesi- Aix en Provence Fransa / 1-2 Aralık 2009
Yer: Ecole Normale Supérieure (ENS) Paris / 3 Aralık 2009

Bilgi İçin:
Doç.Dr.Marie Hélène Sauner
Galatasaray Üniversitesi
Tel. 0212 227 44 80 (420)
e-mail: saunermarie@gmail.com

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>