“Elbruz gibi gençlerin ölümüne sebep olan cehalete isyan ediyorum”

Geçtiğimiz günlerde trafik kazası sonucu vefat eden Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) öğrencisi Elbruz Bilge için düzenlenen törende konuşan Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, “Elbruz’un ölümüne sebebiyet veren cehalete isyan ediyorum” dedi.

Haber: Pınar Yurtsever
Fotoğraf: Ceyda Ulukaya
GSÜ-HA (İstanbul) Beşiktaş’ta kaldırımda beklediği sırada hatalı dönüş yapan bir dolmuşun kendisine çarpması üzerine hayatını kaybeden GSÜ İktisat Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Elbruz Bilge yakınları, okul arkadaşları ve hocalarının katıldığı bir törenle anıldı. GSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy, “Elbruz gibi bir gencin kaybı hepimizi derinden sarstı. Cehalete isyan ediyorum. Bu kazaya sebep olan şoförün cehaletine, trafik teşkilatının aymazlığına, kendini bilmez sürücülere isyan ediyorum.” dedi.
Elbruz Bilge’nin ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileyen GSÜ Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga “Ateş düştüğü yeri yakar denir ancak Elbruz’un vefatı sadece ailesini ve yakınlarını değil, tüm Galatasaray camiasını derinden üzdü.” dedi.
Törende anılarını paylaşan yakın arkadaşlarından GSÜ Hukuk Fakültesi öğrencisi Kerem Çelikboya, “Elbruz’la ilgili anlatılan her şey bizde çok büyük bir anı bırakıyor. Pazar günü cenazesinde Elbruz’un annesinin söylediği tek şey ‘Oğlumu unutmayın’oldu. Elbruz’un hatırası her zaman bizimle olacaktır.” dedi.
Tören sırasında güçlükle ayakta duran kız kardeşi Gülşah Bilge, abisinin kendisi çok küçükken ailelerinden ayrıldığını, bu nedenle birlikte çok az zaman geçirebildiklerini ifade ederek “Abim sizinle büyüdü, sizi çok seviyordu, sürekli arkadaşlarından bahsediyordu. Onu her zaman beraberimizde yaşatalım” dedi.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>